پشت پرچین بهشت

جشنواره ملی ابن سینا با درخشش کارگردان نوجوان یزدی به پایان رسید…

جشنواره ملی ابن سینا با درخشش کارگردان نوجوان یزدی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی موسسه شهید احمدی روشن ایین اختتامیه جشنواره دانش آموزی ابن سینا در حالی برگزار شد که نوجوان یزدی توانست از این بین جوایز متعددی را از آن خود کند. 

علیرضا ناظمیان که در این جشنواره نامزد ۹ جایزه شده بود توانست ۶ دیپلم افتخار و تندیس بهترین فیلم داستانی از نگاه داوران برای فیلم “آیینه ها نمی شکنند” را از آن خود کند. همچنین مستند “آن قبرستان می خندد” که به کارگردانی او به جشنواره ارائه شده بود نیز، نامزد جایزه بهترین مستند از نگاه داوران شد.

او در رابطه با موضوع فیلم های خود گفت: فیلم کوتاه “آیینه ها نمی شکنند” با موضوع حجاب در نگاه یک نوجوان هست و مستند کوتاه “آن قبرستان می خندد” نیز در رابطه با مقبره همسر اشرف آهنگر در یزد است که به صورت روایی ساخته شده است.
همچنین وی در پاسخ به چگونگی موفقیت خود در این جشنواره گفت: از کودکی به فیلمسازی علاقه داشتم. در دوره راهنمایی با موسسه شهید احمدی روشن آشنا شدم و پس از گذراندن دروه های رسانه ای تدوین و کلیپ سازی،در کلاس های فیلمسازی این موسسه شرکت کردم و این شروع کارگردانی و ساخت فیلم های گوناگون بوده است.
همچنین قابل توجه است وی تنها نماینده دانش آموزان استان یزد در جشنواره ملی ابن سینا بوده است و قبلا هم موفقیت هایی در جشنواره های دیگر داشته است.